Testování na zvířatech

24. července 2015 v 17:00 | Sara Oak |  Sára píše
Ahoj.
Už nějakou dobu poslouchám o testování kosmetiky na zvířatech. Všichni říkají, jak je to strašně ošklivé a že jim je zvířátek líto. Každopádně ve třídě máme jednu holčinu..Mishelle ví své. Lidi? Odkdy jste se začali malovat? Té holce je 12 let a už má kvanta krémíčků rozdělených podle částí dne, kvanta šminek a o oblečení ani nemluvím. (snad na skoro každý den má jiné) Nechává si o obličej pečovat v salonech a chová se namyšleně, jakoby jí bylo dvacet. Možná si někdo říká, proč sem tahám tyto pitomé osobní problémy, když je článek o něčem úplně jiném. Chci pouze poukázat na to, jak ona miluje svého koně a jiná zvířata,zároveň se patlá šminkami které byly na zvířatech testované. Trošku divné, že?
Teď už se o kosmetice moc polemizovat nedá. 11.března 2013 bylo ustanoveno, že žádné kosmetické výrobky a jiné položky testované na zvířatech se do EU nesmí dovážet. Popravdě nevím, jak strašně to firmy dodržují.
Ovšem teď už je pravděpodobně testování kosmetiky na zvířatech minimální, protože firmy by jinak pořádně prodělaly, když nemohou dovážet výrobky celosvětově. A zaslouží si prodělat. Avšak teď odstraníme kosmetiku z paměti a přejdeme trošku k jinému tématu týkající se..ehm, 'krásy'.
Když jsem byla menší škvrně, než jsem teď, milovala jsem myšky. <3 Je mi jedno, že je možná půlka matek nenávidí a pokaždé, když je vidí, otřesou se a vyskočí na židly. Jsou to tvorové jako my. Kdybych byla smrtelně nemocná, taky moje máma vyskočí na židly a začne se mě štítit?!
NE! Proto nevím, proč se lidé štítí myší přesto, že jsou jako my. Počkat. ONI NEJSOU JAKO MY! Proč?!
Firmy vyrábějící botox na nás lidech totiž nic netestují! Já jsem silně proti tomu, aby se botulotoxin testoval na myškách. *definice botulotoxinu organizace Svoboda zvířat-Botox je obchodní název jednoho z produktů vyráběných z jedu botulinu. Kvůli masovému používání tohoto a podobných botulinových přípravků byl však výraz "botox" přijat veřejností jako všeobecné jméno a označuje tak injekční vyhlazování vrásek tímto jedem.
Botulotoxin je produkován bakterií Clostridium botulinum, která se může vyskytovat ve zkažených masových konzervách. Botulismus byl dříve obávanou, často smrtelnou otravou jídlem. Postižená osoba umírala v agónii kvůli ochrnutí dýchacích cest.
Botulotoxin je jedním z nejsilnějších známých jedů. Nepředstavitelně malé množství - setiny tisíců miligramů - dokáže zabít člověka.
Při kosmetické aplikaci je botulotoxin vstříknut injekcí do různých míst v obličeji, a protože způsobuje ochrnutí svalů, má tento zákrok za následek dočasné vyhlazení vrásek. Tento efekt přetrvává dva až šest měsíců. Tak dlouho totiž trvá tělu, než obnoví nervová zakončení.
Americká firma Allergan osvětlila alternativní metodu testování botoxu. Ne na zvířatech..to je hlavní.
Svoboda zvířat (organizace, která bojuje proti testování na zvířatech) zastupuje podle mě velmi chytrá žena-Barbora Bartušková Večlová. Usiluje o to, aby britská firma Ipsen,německá Merz a japonská Eisai přestaly testovat botulotoxin na myších. Je nepochopitelné, proč když existuje dnes už mnoho alternativních metod,pořád testují na zvířatech. Se jim líbí koukat na to, jak myši umírají nesnesitelnou a pomalou smrtí?! Divím se, že v noci spí. Hold prachy se jim vydělávají, tak co asi zmůžou dvě organizace přičemž jedna z nich je maličká.
Zmůžou toho hodně, když jim pomůžeme! Já sama se zapojila a přeposlala dopis na protest.

Chcete taky protestovat a pomoct zvířátkům? Zde je stránka kde se dozvíte vše a rovnou Vám dávám odkaz, jak pomoci. http://www.pokusynazviratech.cz/botox.htm#pomoc
Je to trochu netradiční článek, ale myslela jsem, že by to někoho zajímat mohlo.
Omlouvám se za případné chyby, ale to rozhořčení mě vedlo k rychlému psaní.
Tak hezký zbytek dne, Sara Oak! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kate Černobílá Kate Černobílá | Web | 24. července 2015 v 18:21 | Reagovat

Naprosto tvé rozhorčení chápu. Neříkám, že by lidé neměli zabíjet jiné tvory- ale jen když je to nutné! (protože v přírodě většina tvorů zabíjí jiné- ovšem z nutnosti) Takže je to naprosto nepřípustné, když existují i alternativní varianty a když je to navíc tak kruté. Pokud se některé firmy přesto uchylují k tak odporným metodám, je to od nich čirý materialismus (kvůli čemu inému by to dělali, než kvůli penězům?) a sadismus.

2 Síma Síma | Web | 25. července 2015 v 12:24 | Reagovat

Myši sice moc nemusim, ale testování na nich bych zakázala! Testování na jakýchkoli zvířatech.

3 Sara Oak Sara Oak | 30. července 2015 v 20:54 | Reagovat

Já myši už též nemám extra moc v oblibě,ale neštítím se jich. Testování kosmetiky zakázána je. Ovšem botulotoxin tyto firmy testují na zvířatech stále a mně se to tedy silně nelíbí. Vím, že je to taková debata prakticky o ničem. Avšak jsem chtěla upozornit na takové téma, aby o tom vědělo více lidí. Není na škodu vědět, kolik životů stálo zvířata jen kvůli nějakému botoxu který si nechávám vpíchávat do tváře. (mluvím o budoucnosti, kdybych nad tím přemýšlela, což silně pochybuji)
Děkuji za názory. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama